zlamany obojczyk

napisał/a: zenia_84 2006-09-28 02:46
mam maly problem :/ od trzech tgodni mam zlamany obojczyk, stalo sie to za granica i tam tez trafilam do lekarza, ktory to zalozyl mi jedynie opaske potrzymujaca lokiec i ustawiajaca reke w pozycji zgietej. Po tygodniu w wyniku kaszlu kosci mi sie przesunely tak ze jedna zaszla za druga( to stwierdzam wedlug tego jak to wygladalo golym okiem potwierdzic tego zdjeciem nie moge ) poniewaz wystraszylam sie wtedy to probowalam go sobie nastawic i chyba nawet mi sie udalo (wydawal mi sie w miare prosty) tyle ze pare godzin pozniej znowu mi sie ta kosc przesunela, bylam u lekarza z tym, ale powiedzial ze kosci mi sie zejda i nie ma potrzeby nic z tym robic, bo twierdzil ze na zlamany obojczyk ta opaska ktora dostalam jest najlepszym rozwiazaniem. Ja nie bylam tego taka pewna wiec wrocilam i w Polsce poszlam do lekarza . Diagnoza ze zdjecia byla mniej wiecej taka: zlamanie obojczyka w polowie dlugosci z przesunieciem trzonu i zapadnieciem na 1.5 cm. lekarz powiedzial ze nie beda nic z tym robic bo kosci juz zaczely sie zrastac . Tylko ze to nie wyglada dobrze :( ewidentnie wystaje mi jedna polowa kosci a drugiej nie widac, boje sie ze moga wyniknac z tego komplikacje, wyczuwam pod skora koniec tej widocznej czesci kosci a tak chyba byc nie powinno, czy jesli mi sie tak zrosna kosci to nie bede miala w przyszlosci ograniczen ruchowych lub innych problemow???




prosze o szybka odp
z gory dziekuje:)
napisał/a: diabolick 2008-10-17 09:33
witaj.Ja mam identyczna sytuacje nawet w tym samym czasie nas to spotkalo,ponad 2 tyg temu zlamalem obojczyk poszedlem do szpitala (jestem w anglii )lekarz zrobil zdjecie powiedzial ze zlamamy z przesunieciem i kazal mi przyjsc za 3 dni...bylem przekonany ze jakos mi to nastawia albo wsadza w gips czy jakas usztywnia ale nie,,,dostalem jak ty tylko opaske na reke...dzis mija2,5 tyg mam nastepna wizyte za 4 tyg,Rowzniez pod reka czuje no i widac to ze ta kosc idaca od szyi wystaje w strone skory a tamtej nie widac...mysle ze taka gulka juz zostanie bo tak kosci sie zrosna,szczerze mowiac to mnie pocieszylas ze tak samo cie potraktowali puszczajac tylko z opaska bo juz myslalem ze cos jest nie tak.Widoczniew anglii tak diagnozuja zlamanie obojczyka...zycze powrotu do zdrowia z jak najlepszym zrosnieciem..pz
napisał/a: NimfaBlotna 2008-10-17 14:27
Tak sie najczesciej robi ze zlamanym obojczykiem, wiec sie nie zamartwiajcie. Niestety czesto zrasta sie krzywo i z punktu widzenia estetyki juz nie bedzie ladnie jak kiedys - czesto zostaje mala gulka. Ale z reguly nie ma to zadnego wplywu na ruchomosc ramienia.
napisał/a: zenia_84 2008-10-17 19:35
ja juz sie nie martwie :))
uwielbian ten obojczyk:PP wlasnie dlatego ze jest taki, heh a na lewej stronie, na tym krutszym ramieniu spi sie zajebiscie :))
pozdrawiam wszystkich krzywo zrosnietych :)